?

Log in

No account? Create an account
Море всередині
Жодного разу не був на морі? Що ти скажеш на небесах? Там же тільки і розмов, що про море...
Стокгольмський синдром 
2nd-Nov-2015 01:08 am
Батьківщина гурту Abba, Карлсона і рудоволосої Пеппі у 2013 році була визнана найзеленішим містом на планеті. Це при тому, що років 50 назад Стокгольму «світив» титул найбруднішого. Для чого їхати на північ і як це зробити найдешевше, читайте далі.Одне місто ─ 14 островів

За таке географічне розташування Стокгольм часто називають північною Венецією. 14 островів розміщені недалеко один від одного. Можна діставатися на метро, автобусом або поромом. На всі види транспорту діє один проїзний.

Гамла Стан ─ історичний центр Стокгольму

Квартали Гамла Стан були до середини ХХ століття вузькими нетрями. Завдяки розвитку туризму район був повністю відновлений. Розташований історичний центр Стокгольму на острові Стадсхольмен. З іншими островами його з’єднують 7 мостів. Місто між мостами ─ так називали Гамла Стан раніше.

Вузькі провулки, вимощена бруківкою дорога, будиночки в теплих яскраво-червоних і жовтогарячих тонах. Тут рай для любителів архітектури. А ще ─ чудове місце для руферів.

На Гамла Стан також розташована найвужча вулиця у світі. Якщо віднайдете провулок Mårten Trotzigs gränd, то вважайте, що вам пощастило. Його ширина сягає 90 сантиметрів.
Гамла Стан однаково прекрасний що зранку, що ввечері. Але, коли спадають сутінки, це місце набуває особливого шарму і таємничості. Ідеально тут провести цілий день.

Найдовша підземна галерея

Ідеться, звісно, про метро Стокгольму. Присвятіть хоча б один ранок поїздці синьою гілкою столичного метрополітену, і вам відкриються такі картини, до яких далеко багатьом галереям.


На деяких станціях може бути порожньо, але це тільки сприятиме тому, аби зробити чудові знімки.
Приготуйтесь до того, що шукати необхідну станцію треба буде дещо не так, як у київському метро.

Домівка Карлсона і Пеппі

Якщо хочете зануритися в дитинство, обов’язково приходьте до музею Юнібаккен, присвяченому творчості Астрід Ліндгрен. Розташований він на острові Юргорден.

Нехай вас не збиває з пантелику те, що тут буде багато дітей із батьками. Повернутися в дитинство ніколи не пізно. Тут не тільки інсталяції казок знаменитої шведської письменниці, а й міні-Стокгольм з його архітектурою. Ви зможетевідвідати чудовий сувенірний магазин зі справжніми скандинавськими цінами, які не на жарт покусають вас. А от поїсти можна дійсно дешево, спробувавши різноманітні страви шведської кухні. По-Карлсонівськи, так би мовити.

Отримати студентську знижку не вдасться ─ дешево ходять до музею тільки школярі певного віку.

Стокгольмська Британія

Район Ларкштаден рідко зазначають в основних туристичних точках Стокгольму. Тим не менше, вінславиться чудовою архітектурою в стилі романтизму.

Його ще іноді називають маленькою Британією. Розташований Ларкстаден на острові Остермалм. Ціни на нерухомість тут «зашкалюють»: район вважається найдорожчим у Стокгольмі.

Домівка еліти, колись район був пристанищем повій, які полювали за торговцями. За це він отримав назву «район жайворонків». Тепер це всього лише факт з історії. Потрапити сюди легко, якщо проїхатися синьою гілкою метро і вийти на станції Карлаплан.

Культ лебедів і королів

Шведським королю і королеві населення відводить особливе місце. Ъх ви побачите в кожному сувенірному магазині.

Монархічна традиція існує в країні вже багато років. Шведи гордяться цим і обожнюють королівську родину.
Кунгстредгорден ─- не лише одна з найгарніших станцій метро, а й мальовничий королівський парк і палац.

Багато лебедів і хвилі з Балтійського моря роблять це місце ще привабливішим.

Діловий і торговий центр

Нормалм ─ острів, який самі стокгольмці називають просто Сіті. Тут же розташована і центральна площа Сергельс Торг.


Звідси починається найдовша пішохідна вулиця Стокгольму ─ Дротнінґаттан, «вулиця королеви» у перекладі. Пішохідна зона тягнеться майже кілометр. Простір для покупок тут безмежний.

Країна тюфтельок і булочок із корицею

Кожне нове місце треба пробувати на смак. Швеція не виняток. Згадайте тюфтельки, які любив їсти Карлсон, і замовте собі схожу страву. М’ясо, як, до речі, і картоплю, тут їдять із варенням.

А ще Стокгольм ─ столиця сіннабонів: булочки з корицею тут скрізь. Навряд чи десь так щедро додають цинамон у випічку.
Обов’язково спробуйте рибні страви. А ще, обідаючи зі шведами, пам’ятайте, що залишати їжу на тарілці, ─ негарно. Не чекайте, доки хтось розріже вам торт, випічку чи ще якусь страву. У шведів прийнято, що кожен відрізає собі такий шматок, який вважає за потрібне.

Дефіцит світла і завжди відкриті шведські вікна

Стокгольмські вікна ─ справжній феномен як для тих, хто полюбляє архітектуру, так і для тих, кого цікавить шведський інтер’єр. Незавішені вікна особливо впадають в око увечері.

Цей скандинавський феномен пояснюють по-різному. Одні кажуть, що це через короткий світловий день на півночі, який спонукає тягнутися до світла. А хтось вважає, що це завдяки шведському менталітету, якому притаманні відкритість і несором’язливість.

Ідеальне місто для життя

Багато хто називає Стокгольм ідеальним містом для життя. У 2007 році він став світовою столицею екології, в 2009його визнали найкращим місцем для круїзів, а в 2012 ─ містом, де живуть найкрасивіші чоловіки. А ще з 2010 Стокгольм отримав статус зеленої столиці Європи.

Воду з-під крана можна пити, не фільтруючи. Вона там чистіша від мінеральної або криничної. Вулиці вилизані до блиску, а жителі самі піклуються про природу, дбаючи про розділення сміття. 99% використаних матеріалів переробляється.

У місті немає жодної труби з димом, тут надзвичайно легко дихати. А близькість моря спричиняє протяги з усіх сторін. І хоч Швеція ─ країна нетепла, завдяки високій вологості холодні температури переносяться тут легше. Жителі загартовані, своїх пробіжок не припиняють навіть взимку. А те, що серед січня або лютого ви доторкнетесь до батареї, а вона виявиться холодною, зовсім не дивина.

Тут ─ поєднання різних стилів архітектури, неймовірна кількість зелені і надзвичайно смачна кухня. Автобуси приходять кожні кілька хвилин, а в метро можна говорити пошепки і чути співбесідника.

Стокгольм ─ серед перших міст із найкращою безпекою життя та рівнем медицини. Майже 700 кілометрів велосипедних доріжок розташовані на 14 островах. А в минулому році Швеція була визнана країною із найкращим інтернет-зв’язком. Наразі вона «аж» друга.

Економили, економили та все ж виекономили!


Запевняти вас, що в Швеції можна дешево відпочити, я не буду. Однак, застрахувати свої очі від того, щоб при підрахунку витрат вони не полізли на лоб, можна. Для цього вам декілька порад:


  • Летіть не з України та лоукостами.

  • Недорого поїсти можна у кафе в музеї Junibacken. Тут за помірну ціну можна спробувати які завгодно страви шведської кухні.

  • Не купуйте сувенірів на Гамла Стан. Тут краще просто гуляти, а от шоппінгом краще зайнятися на острові Нормалм. На головній пішохідній вулиці за адресою Drottinngatan, 19 розташований чи не найдешевший магазин сувенірів Style Council

  • Одноразові квитки на проїзд ─ не варіант. За одну таку поїздку викинете до 5 €, тоді як проїзний на тиждень коштуватиме орієнтовно 20 €.

  • Винаймайте квартиру замість готелю. Це не тільки обійдеться дешевше, але й надасть вашому відпочинку більш шведського відтінку. Чудовим помічником для вас стане сайт Аirbnb.

  • Не обмінюйте гроші в обміннику Forex, де рідко буває вигідний курс валют. Кращий курс ─ в X-change

  • Не намагайтесь обійти усі музеї та галереї. У Стокгольмі багато речей, за споглядання яких платити не треба.

А ще, якщо все ж таки вирішили поїхати в Швецію, обов’язково прихопіть парасольку. Погода тут любить робити сюрпризи.This page was loaded Apr 19th 2018, 11:14 am GMT.